Primář oddělení klinické biochemie

Ing. Marina Kolátková

Oddělení klinické biochemie - Slovo primářky Ing. Mariny Kolátkové

Oddělení klinické biochemie a hematologie (OKB) je součástí laboratorního komplementu Karvinské hornické nemocnice a.s. Oddělení pracuje v nepřetržitém provozu 24 hodin denně. Laboratoř zpracovává materiál z lůžkových oddělení nemocnice, zajišťuje vyšetření pro všechny ambulantní lékaře v nemocnici i terénní praxi. Oddělení klinické biochemie se zabývá vyšetřením krve, moče, stolice, mozkomíšního moku a jiného biologického materiálu. Po rozsáhlé rekonstrukci v polovině roku 2017 je oddělení plně bezbariérové a má špičkové přístrojové vybavení v klimatizovaných místnostech.

V laboratoři jsou prováděna základní biochemická a hematologická vyšetření a některá speciální. Samozřejmostí je dostupnost konzultačních služeb. Úroveň práce a kvalita vyšetřovacích metod je monitorována v pravidelných kontrolních cyklech Systému externí kontroly kvality (SEKK).

Laboratoř je zařazena do Registru klinických laboratoří Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Laboratoř úspěšně splnila podmínky Auditu II pro registrované odbornosti pracoviště klinické biochemie, včetně výkonu sdílených s touto odborností. Osvědčení o splnění podmínek Auditu II bylo vydáno 19.07.2017

Na závěr bych chtěla říct, že zdraví je dar, vzácný a nádherný. Budeme o něj pečovat společně!

 

Jak se k nám dostanete Mapy.cz

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak se k nám dostanete Google maps