Chirurgie páteře - Skoliózy

Chirurgie páteře - Skoliózy

Idiopatická skolióza je nejčastějším typem skoliózy. Operační léčba v posledních dekádách prošla rychlým vývojem. K operaci jsou indikovány idiopatické skoliózy od 40 st., které nereagují na trupovou ortézu, nebo které s věkem a růstem rychle progredují. Principem operačního řešení je zakřivení co nejvíce uvolnit, korigovat a v korigovaném postavení stabilizovat. Cílem je dosáhnout co nejlepší korekce ve všech třech rovinách a vyrovnat nejen zakřivení, ale i rotaci, která se významně podílí na kosmetickém efektu operace.

Korekci a stabilizaci provádíme pomocí titanového instrumentária. V poslední době používáme hlavně zadní operační přístup. Doba pobytu dítěte v nemocnici je 12 dní. Pooperačně není nutný trupový korzet.

 

 ikona  

 

ikona
 

V nízkém věku, kde je předpoklad dalšího růstu a je nutná operační léčba při velkém stupni skoliózy, se používají instrumentace, které s dítětem "rostou". Jedná se o speciální instrumentace, které se opakovaně prodlužují až do doby definitivního ošetření křivky. Kromě výše uvedených idiopatických skolióz, kterých je většina, řešíme operačně také jiné formy, jako např. skoliózy na podkladě vrozených změn tzv. kongenitální skoliózy, při neuromuskulárních onemocněních a všechny jiné sekundární typy skolióz.

 

Jak se k nám dostanete Mapy.cz

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak se k nám dostanete Google maps