Navigace

Aktuality

Unikátní neurochirurgický operační mikroskop v Karvinské hornické nemocnici

Karvinská hornická nemocnice a.s. vlastní unikátní operační, mikroskop s konfigurací pro neuro/spondylochirurgii, jediný v České republice.

Spondylochirurgie je moderní a rychle se rozvíjející obor, který se zabývá operacemi páteře. Při současných miniinvazivních operacích se spondylochirurgové neobejdou bez kvalitního operačního mikroskopu a jelikož stávající mikroskop za požadavky současné medicíny zaostával, zakoupila Karvinská hornická nemocnice v rámci postupné obměny přístrojové techniky nový operační mikroskop s konfigurací pro neuro/spondylochirurgii ZEISS TIVATOTM 700.Unikátní operační mikroskop nabízí řadu nových možností a modulů, je v současné době jedním z nejmodernějších na trhu a je jediný v České republice. Hlavní výhodou je robotické ovládání celého ramene okuláru, mikroskop je během operace stabilní a ergonometricky pro operatéra výrazně komfortnější. Další výhodou je brilantní optika a xenonové světlo, které umožňuje spondylochirurgům v operačním poli dokonale vidět nervové a další struktury.

Operatér si může obraz během operace přiblížit nebo zvětšit, přisvítit, jak je potřeba. Nechybí ani propojení na velkoformátovou HD dotykovou obrazovku. Průběh operačního výkonu na monitoru může sledovat nejen celý operační tým, ale v rámci dalšího vzdělávání i ostatní lékaři a studenti. Nedílnou součástí je možnost digitálního záznamu ve formě videa či jednotlivých obrázků. Operační mikroskop v hodnotě 4 mil. Kč si nemocnice plně hradila z vlastních finančních prostředků.

Klika Miroslav
Zveřejněno: 25. 07. 2019

Jak se k nám dostanete Mapy.cz

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak se k nám dostanete Google maps