Navigace

Aktuality

Mamografický screening v KHN a.s.

Již desátým rokem provozuje Karvinská hornická nemocnice mamodiagnostické centrum – preventivní (screeningové) diagnostické rtg vyšetřování a ultrazvukové vyšetření prsů.

V rámci zkvalitnění poskytované péče byla na mamodiagnostickém centru provedena obměna stávající přístrojové techniky na moderní a plně digitální. Mamografická vyšetření jsou nyní prováděna na mamografickém přístroji Senographe Pristina, jehož předností je dosažení maximálních výsledků s co nejnižším zářením u různých typů tkání a velikostí prsů, a ultrazvuková vyšetření na ultrazvukovém přístroji nejvyšší výkonnostní kategorie Toshiba, který je vybaven LCD monitorem s vysokou rozlišovací schopností.

Pracoviště za dobu svého působení provedlo 81982 screeningových mamografických vyšetření. Z tohoto počtu bylo zachyceno 413 zhoubných nádorů prsu. Každá žena se zachyceným nádorovým onemocněním prsu je následně zvána k mamární komisi, kterou tvoří tým lékařů – chirurg, onkolog a radiolog, a dle doporučení komise pak následuje léčba. Objednací doba k vyšetření je v současné době do 1 týdne, pacienti se k vyšetření mohou objednávat telefonicky – tel. 596 380 176.

Objednací doba k vyšetření je v současné době do 1 týdne, pacienti se k vyšetření mohou objednávat telefonicky – tel. 596 380 176.

Klika Miroslav
Zveřejněno: 12. 03. 2018

Přiložené soubory:

Jak se k nám dostanete

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Opište kontrolní text "khn":